SNS stopt met Profielbeleggen en introduceert ter vervanging SNS Doelbeleggen. Op de website is te lezen dat profielbeleggen niet meer is aan te vragen en navraag leert dat SNS volledig stopt met het aanbieden van Profiel Beleggen. Alle bestaande klanten zullen tussen 16 en 19 mei automatisch worden omgezet naar SNS Doelbeleggen. Hiermee komt SNS profielbeleggen volledig te vervallen. Eventuele kosten voor de transitie naar Doelbeleggen of verkoop van de profielfondsen zijn voor rekening van SNS.
SNS Doelbeleggen vervangt SNS Profiel Beleggen
Met SNS Doelbeleggen kunt u de ontwikkeling volgen van het vermogen richting een specifiek doel, zoals studie van de kinderen of pensioen. Klanten kunnen zelfstandig online beleggen in één van de vijf nieuwe Duurzame Mixfondsen van ASN Beleggingsfondsen Beheer. Bijgaand de grootste veranderingen op een rij:
- SNS Doelbeleggen kiest voor duurzaam actief beleggen i.p.v. indexbeleggen
- Kosten SNS Doelbeleggen 50% hoger door actief beheer
- Zelf beleggen (execution only) in nieuwe ASN Mixfondsen
SNS kiest voor duurzaam beleggingsbeleid
De grootste verandering voor klanten van SNS is te vinden in het beleggingsbeleid. In plaats van de passieve producten van Actiam wordt er met SNS Doelbeleggen belegd in Duurzame Mixfondsen van ASN. De woordvoerder van SNS verklaart: “Binnen de Volksbank en met alle merken hebben we ervoor gekozen om een duurzaam profiel aan te nemen met de aangeboden investeringen. De afweging hiertoe, o.b.v. alle gedeelde waarden, kost tijd en moest wel op een goede gedegen manier gebeuren. Ook de andere merken (ASN, BLG en RegioBank) gaan Doelbeleggen aanbieden, met de ASN Duurzame Mixfondsen en ondersteunende rekenhulp. De fondsen stimuleren bedrijven en overheden om rekening te houden met mens, dier en klimaat.”
Kosten SNS Doelbeleggen 50% hoger
Door de wijzigingen in de dienstverlening verandert ook de kostenstructuur. SNS heeft de kosten die u betaalt aan de bank (service fee) verlaagd van 0,5% naar 0,3% met een maximum van 300 euro per jaar). Door te beleggen in de ASN mixfondsen in plaats van de Actiam indextrackers stijgen de fondskosten van 0,3% naar 0,9%. Per saldo stijgen de totale kosten hierdoor met 0,4% ofwel een verhoging van de kosten met 50%.
tabel 1
| SNS Profiel Beleggen | SNS Doelbeleggen |
Fondskosten | 0,3% | 0,9% |
Service fee (incl. BTW) | 0,5% | 0,3% |
Totale kosten | 0,8% | 1,2% |
*bron: finner.nl
Zelf beleggen in nieuwe ASN Mixfondsen
Een andere belangrijke wijziging is dat SNS met het stoppen met SNS Profiel Beleggen afstapt van vermogensbeheer. Met SNS Doelbeleggen kunnen beleggers zelfstandig (execution only) beleggen in één van de vijf Duurzame Mixfondsen van ASN. "Dit is een nieuwe range fondsen, waarbij samen met externe partijen is gekeken naar een nieuwe en optimale mix van de reeds bestaande ASN beleggingsfondsen. Op termijn worden ook het ASN Novib- en ASN Groenprojectenfonds toegevoegd aan de mix. Ondanks dat de naam overeenkomt met het bestaande ASN Duurzaam Mixfonds wijkt de duurzame fondsenrange iets af. De aandelen-/obligatieverhouding wijkt af en er wordt in de nieuwe fondsen ook belegd in de Milieupool (ASN Duurzaam Milieu en Waterfonds)", aldus de woordvoerder. Door deze wijzigingen is het trackrecord van het originele ASN Duurzaam Mixfonds niet representatief voor de nieuwe fondsen.
Inzicht in uw situatie?
Wilt u SNS Doelbeleggen vergelijken met andere partijen? Doe dit dan direct via finner.nl. Heeft u ondersteuning nodig? Vraag dan een advies op maat aan.