Voor het 3e jaar op rij onderzocht finner.nl de kosten van beleggen in opdracht van de Consumentenbond. Dit jaar zijn de kosten en voorwaarden van 22 brokers en beleggingsrekeningen onderzocht voor 4 typen (zelf) beleggers. Bijgaand een korte samenvatting van de publicatie in de Geldgids (Consumentenbond verantwoordelijk voor de redactie).
Zoeken naar de kostenHandelen in beleggingsfondsen en aandelen wordt steeds goedkoper. Er zijn aanbieders waarbij je (bijna) gratis kunt handelen, maar schijn bedriegt. De Consumentenbond ging op zoek naar de verborgen kosten.

Daarbij keken wij naar de totale kosten voor 4 typen beleggers:
- de passieve en actieve fondsenbelegger
- de passieve en actieve aandelenbelegger
Het blijkt dat de goedkope brokers vaak op minder zichtbare manieren verdienen aan hun klanten. De conclusies en tips van de Consumentenbond kunt u lezen in de Geldgids van 13 oktober 2017 of op de site van de Consumentenbond.
Vergelijk op meer dan kosten
Brokers vergelijken doet u eenvoudig via finner.nl. Wij beoordelen brokers op 15 onderdelen op het gebied van organisatie, overige kosten en voorwaarden.